کد خبر:60050 تاریخ انتشار : 1395/9/24-10:19:59
محمدحسین فاطمی،
وحدت؛ خار چشم دشمنان و منافقان
همه ساله از 12 ربیع الاول و همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) به روایت برداران اهل سنت، هفته وحدت آغاز می شود. هفته ای که پیر فرزانه انقلاب در اوایل انقلاب نامگذاری کرد و هر سال از شکوه و عظمت و جایگاه والاتری برخودار می شود. این نامگذاری هوشمندانه توجه مسلمانان و موحدان دنیا را به موضوع شاخص وحدت معطوف میکند، مسئله ای که طبق آیات و روایات همواره از رموز سعادت و شقاوت ملت ها و امت ها بوده است.
لینک کوتاه http://urmia.bso.ir/id/60050
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان غربی، محمدحسین فاطمی- همه ساله از 12 ربیع الاول و همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) به روایت برداران اهل سنت، هفته وحدت آغاز می شود. هفته ای که پیر فرزانه انقلاب در اوایل انقلاب نامگذاری کرد و هر سال از شکوه و عظمت و جایگاه والاتری برخودار می شود. این نامگذاری هوشمندانه توجه مسلمانان و موحدان دنیا را به موضوع شاخص وحدت معطوف میکند، مسئله ای که طبق آیات و روایات همواره از رموز سعادت و شقاوت ملت ها و امت ها بوده است.

به فرموده امام خمینی (ره) رمز پیروزی مسلمین در صدر اسلام، وحدت کلمه و قوت ایمان بود که یک لشکر ضعیف را بر امپراتوری­های بزرگ عالم غلبه داد. دعوت به وحدت و اتحاد و پرهیز از تفرقه و اختلاف از مهم­ترین محورهای سخنان حضرت امام در طول دوران مبارزه بود. از نگاه امام وحدت ابعاد گوناگونی داشت؛ از یک بعد منوط به وحدت مسلمانان و از بعد دیگر متوجه وحدت موحدان می شد اما از یک نگاه دیگر که متاسفانه مغفول مانده، ناظر به وحدت مستضعفین و مظلومان عالم در برابر مستکبران جهان می باشد.

وحدت همواره عامل تفوق و برتری مسلمانان در طول تاریخ پر فراز و نشیب بوده و همین مسئله سبب شده دشمنان این امت سعی در ایجاد رخنه در صفوف مسلمین داشته باشند و با هر وسیله و ترفندی مانع اتحاد آنان شوند. در صدر اسلام یهودیت و سپس مسیحیت کاتولیک اروپا و از قرون وسطی بریتانیا و اکنون نیز سرویس های جاسوسی سیا و موساد و انگلیس و ... با دسیسه های گوناگون در تلاش اند با ایجاد تفرقه و اختلاف میان مذاهب و کشورها آنان را از اهداف والای خود باز دارند.

سیاست تفرقه بینداز حکومت کن بریتانیا به خوبی ماهیت واقعی دشمنان اسلام را نشان می دهد و با همین سیاست کثیف کشورهایی همچون هند و پاکستان، کویت و عراق و... را به جان هم اندخته اند. همچنین با ایجاد فرقه ضاله وهابیت در کشور عربستان، فتنه ی بزرگی را بین مسلمانان ایجاد کرده و زمینه ساز ایجاد گروهک های تروریستی و ضد بشری شده است؛ وهابیتی که حتی به تکفیر اهل سنت نیز پرداخته و از دین اسلام چهره ی خشن و بی روح ارائه می دهد. یعنی هم بین شیعه و سنی و هم بین خود اهل سنت و هم بین مسلمانان و غیر مسلمانان اختلاف افکنده و مدام آتش این تفرقه را شعله ورتر میکند.

اما سرویس های جاسوسی غرب بارها قصد نفوذ در بین شعیان را هم داشتند و با ایجاد فرق ضاله بهائیت و بابیت به دنبال این مقصود بودند و اخیرا هم با حمایت از فرقه شیرازی ها، شیعیان را در برابر اهل سنت قرار داده و وحدت خود شعیان را هم متذلذل کرده اند. متاسفانه برخی مذهبیون شیعه نیز گول تبلیغات وسیع آنان را خورده و به سازشان می رقصند. 

وهابیت و فرقه شیرازی ها در عین حال که همدیگر را دشمن می پندارند، نکات مشترک بسیاری دارند؛ هر دو فرقه خون ریختن مخالف خود را جایز و واجب می دانند. هر دو توهین به بزرگان همدیگر را عادی و مباح جلوه می دهند. هر دو با دشمنان اصلی امت اسلام همچون آمریکا و انگلیس دست دوستی داده و از غده سرطانی همچون رژیم غاصب صهیونیستی غافل هستند. هر دو با پشتیبانی مالی و رسانه ای شدیدی از سوی غرب حمایت می شوند. هر دو مخالف انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و ولایت فقیه هستند و برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. عجیب تر آنکه با حذف عامل دین به نظر می رسد هم وهابیت و هم فرقه شیرازی ها متحدانه و هم صدا با سیاست ها و برنامه های ضد اسلامی غرب هستند و از مذهب و دین نیز به عنوان ابزاری برای نفوذ و یارگیری در بین مسلمانان استفاده می کنند.

شاید تشبیه درستی نباشد اما همچنانکه پیامبر در مدینه به امر الهی دستور تخریب مسجد نفاق ضرار را دادند، لازم است بار دیگر امت اسلامی با وحدت و یکپارچگی و بصیرت، مساجد و اماکن به ظاهر اسلامی اما منافقانه و توطئه افکنانه وهابیت و شیرازی ها را برچینند.
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: مجم...
صبح امروز کارگاه جریان شناسی سیاسی ویژه دانشجویان بسیجی ا...
ما دانشجویان انقلابی مشت محکم خود را بر دهانی که سخن دشمن...
مسئول تحلیل و بررسی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گف...