کد خبر:94360 تاریخ انتشار : 1396/12/13-22:39:43
همزمان با ایام اوج راهیان نور جنوب کشور؛
نشست خبری اردوهای راهیان نور دانشجویی برگزار شد
مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه بعد از ظهر امروز، 13 اسفند ماه ضمن تشریح اهداف، سیاست ها و برنامه های عملیاتی راهیان نور جنوب کشور به محضر دانشجویان، پاسخگوی پرسش خبرنگاران محترم در حوزه‌های مختلف راهیان نور به عنوان بزرگترین حرکت فرهنگی مردمی ایران اسلامی شدند.
لینک کوتاه http://urmia.bso.ir/id/94360
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی از آذربایجان غربی، رحیم عباس زاده مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه بعد از ظهر امروز، 13 اسفند ماه ضمن تشریح اهداف، سیاست ها و برنامه های عملیاتی راهیان نور جنوب کشور به محضر دانشجویان، پاسخگوی پرسش خبرنگاران محترم در حوزه‌های مختلف راهیان نور به عنوان بزرگترین حرکت فرهنگی مردمی ایران اسلامی شدند.

01.jpg
 
مسئول بسیج دانشجویی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح چگونگی برگزاری این اردوها پرداخت و گفت: جوان انقلابی نسل چهلرم انقلاب با پشتوانه اخلاص و اتکا به ولایت فقیه در این اردوها حاضر شده و از رزمندگان دفاع مقدس که با جان بر پای آرمان‌های خود ایستادند، الگوبرداری می‌کنند.
وی با اشاره به اهداف برگزاری اردوی راهیان نور اظهار کرد: ترویج فرهنگ جهاد وشهادت و دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی و همچنین مقاوم سازی دانشجویان در مقابل تهاجم فرهنگی و در نهایت حقیقت این اردوها بستر سازی انتقال فرهنگ و سبک زندگی رزمندگان را برای نسل امروز فراهم می‌کند.

03.jpg
مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به شعار سال 96 راهیان نور را «رهروان سبز ولایت، وارثان سرخ شهادت» عنوان کرد و ادامه داد: با تکیه بر این شعارازعشق به ولایت و رهبری تا آرزوی شهادت در جوار قبور شهدای به یاری خداوند متعال شرمنده شهدا اسلام نشوم و بتوانم تربیت مورد تائید و مد انتظار شهید را بر مبنای ولایتمداری و توجه به دوستان آنها ادامه دهم.


05.jpg
 
رحیم عباس زاده تصریح کرد: اتوبوس‌هایی که برای اردوی راهیان نور در نظر گرفته شده است، به نام شهید سعید شبان، شهید مدافع حرم مزین در نظر گرفته شده است .
وی در ادامه افزود: بسته فرهنگی شامل اقلامی همچون ، کیف که با چهره شهید سعید شبان مزین شده است، سه عدد کتاب مرتبط با شهدا، خودکار، دفترچه، چفیه، مهر و جانماز، سربند، کلاه کتابچه فرهنگ جبهه، نرم افزار موبایلی و... برای دانشجویان تدارک دیده شده است.
45-(1).jpg
 
مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به بدرقه اعزامیان کاروان راهیان نور جنوب کشور اظهار کرد: مراسم بدرقه با دعوت از خانواده های شهدای دانشجو و حرکت از کنار یادمان شهدای گمنام دانشگاه ها صورت می گیرد.
عباس زاده با اشاره به بازه زمانی اعزام کاروان راهیان نور افزود: اعزام از 15 اسفند ماه با اولین کاروان خواهران از کنار یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد ارومیه آغاز میشود و دومین کاروان خواهران بعد از سه روز یعنی 18 اسفند ماه از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و در نهایت سومین کاروان، کاروان برادران 20 اسفند ماه از دانشگاه ارومیه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.
02.jpg
وی با اشاره به اعزام 1500 دانشجو به مناطق عملیاتی جنوب کشور اظهار کرد: بیش از 1500 دانشجوی خواهر و برادر به صورت مجزا در قالب 27 دستگاه اتوبوس به سفرهای راهیان نورجنوب کشور اعزام خواهند شد.
مسئول بسیج داتنشجویی استان  در خصوص یادمان های مورد بازدید در اردوی راهیان نور عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته یادمانهای دو کوهه، فتح المبین، شوش، معراج، شرکت رد رزمایش شبانه، اروند، نهرخین، شلمچه، هویزه، کرخه ، سددز، و در نهایت یادمان شهدای اندیمشک بازدید بعمل خواهد آمد.

                                      06.jpg
رحیم عباس زاده در خصوص ایده های فرهنگی کاروان راهیان نور در اتوبوسها و محل اسکان گفت: برای هر اتوبوس راوی و روحانی در نظر گرفته شده است تا راویان و هادیان علما با دانشجویان در طول مسیر ارتباط برقرار کنند و امسال با نوآوری خاصی هر دانشگاه با استفاده از ظرفیت‌های بومی خود دانشگاه محصولات صوتی و تصویری و همچنین کتابخانه سیارهم در داخل اتوبوس و هم محل اسکان تعبیه و تولید شده است که در طول مسیر مورد استفاده قرارخواهند گرفت.


انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: مجم...
صبح امروز کارگاه جریان شناسی سیاسی ویژه دانشجویان بسیجی ا...
ما دانشجویان انقلابی مشت محکم خود را بر دهانی که سخن دشمن...
مسئول تحلیل و بررسی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گف...